تبلیغات
انجمن پینگ پنگ رودان - یادداشت روزنامه تماشا : تنیس روی میز تا المپیک 2016 چه باید بکند ؟
 

المپیک 2012 لندن برای تنیس روی میز ایران با موفقیت همراه بود .

حضور نخستین زن و اولین پیروزی در تاریخ المپیک برای تنیس روی میز ایران ، نمایندگان این رشته را سربلند به خانه بازگرداند . این موفقیت تا آنجا در مردم توقع ایجاد کرد که همه از سومین بازی نوشاد عالمیان ستاره تنیس روی میز ایران از او مدال المپیک می خواستند کاری که حتی تصورش هم شوخی خنده دار است . تأثیر عملکرد نوشاد عالمیان در المپیک لندن بر جامعه غیر ورزشی آنقدر زیاد بود که بعد از پیروزی او مقابل تانگ پنگ هنگ کنگی سیل پیام های تبریک نوجوانان و جوانان غیر ورزشی از اقصی نقاط دنیا و علاقمندی نوجوانان و جوانان زیادی در کشور برای پرداختن به این رشته ورزشی غیر قابل پیش بینی بود . از این فرصت طلایی بوجود آمده باید استفاده کرد تا شاید در المپیک 2020 ایران یکی از مدعیان کسب مقام باشد اما در غیر اینصورت شاید دیگر این فرصت که از طلای المپیک نیز برای تنیس روی میز با ارزشتر است پیش نیاید .

نوشاد عالمیان که بعد از المپیک لندن موفق شد رنکینگ جهانی خود را تا رتبه 64 بالا بکشد حالا خود را بعنوان یکی از مدعیان کسب مدال در المپیک 2016 برزیل معرفی کرده است اما اینکار بسیار سخت است و برنامه ریزی قوی و دقیقی را می طلب . ایران می تواند در المپیک بعدی دو نماینده داشته باشد . قطعاً با یک برنامه ریزی مدون و اصولی می توان نوشاد را بواسطه رنکینگ بالایش مستقیماً راهی المپیک 2016 ریودوژانیر برزیل کرد و راه برای نماینده دوم ایران در آسیای میانه باز شود هر چند باید ماند و منتظر بود تا قوانین جدید برای انتخاب سهمیه های المپیک بعدی مشخص شود .

برای حضور موفق نوشاد عالمیان در المپیک 2016 دو راه اصلی وجود دارد ابتدا اینکه او در ایران بماند و بازیکنان و مربیان خوب خارجی برای تمرین با او به ایران بیایند یا اینکه او به باشگاههای اروپایی برود و در آنجا به تمرین و مسابقه با حریفان قدر اروپا بپردازند که البته حضور بازیکنان و مربی خوب خارجی در ایران به رشد دیگر بازیکنان نیز کمک خواهد کرد کاری که در سال های نه چندان دور توسط بازیکنان و مربیان کره شمالی در ایران انجام شده است .

بعد از انتخاب یکی از این دو راه ، برنامه ریزی اختصاصی چهارساله تا المپیک 2016 برای نوشاد عالمیان بایستی تدوین شود ، حضور در اردوهای آمادگی خارجی ، شرکت در مسابقات مهم بین المللی ، تأمین منابع مالی و امکاناتی بازیکن و برنامه ریزی سالیانه برای او در 365 روز سال . برنامه ریزی های قبلی با مشکلات اساسی همراه بوده و این برنامه ها فقط برای حضور نوشاد در المپیک انجام شده ولی حالا بحث حضور دیگر نیست و او می خواهد یک مدعی جدی برای برترین های جهان باشد خصوصاً کشورهای شرق آسیا که خوشبختانه عالمیان نشان داده می تواند آنها را شکست دهد .  

البته نباید از دیگر بازیکنان مستعد و توسعه تنیس روی میز درکشور غافل بود ، کارهای انجام نشده فراوانی وجود دارد که بایستی تدوین و انجام شود و برنامه های در دست اقدام نیز باید اصلاح گردد . کارهایی که باید به جد پیگیری و به انجام برسد عبارتند از : برنامه ریزی منظم و دقیق چند ساله برای کل تنیس روی میز کشور ، برگزاری اردوی های منظم برای تمام رده های مختلف سنی ، حضور با برنامه در مسابقات برون مرزی ، برگزاری لیگ باشگاهی پویا و اهمیت دادن به باشگاهها ، نظارت و تقویت استان های بازیکن ساز و قطب این رشته در کشور ، تزریق منابع مالی و امکانات استاندارد بین المللی به استانها ، ایجاد همدلی در جامعه تنیس روی میز کشور ، استفاده از مربیان برجسته داخلی برای تیم های مختلف ملی ، پایان دادن به وضعیت نابسامان آموزش و اهمیت به مربیان نخبه ، استاندارد سازی بین المللی در برگزاری مسابقات داخلی ، برنامه ریزی حداقل دو ساله برای حضور در مسابقات جهانی و آسیایی ، تشکیل کمیته فنی قوی و مسلط بر همه ابعاد این رشته ، تدوین قوانین برای حضور بازیکنان در رنکینگ جهانی ، کنار گذاشتن نظرات و دیدگاه های شخصی و استفاده صحیح از سرمایه های موجود تنیس روی میز کشور و ......... اینها گوشه های از اقداماتی است که باید برای کسب موفقیت در تنیس روی میز ایران در آسیا ، جهان و المپیک انجام داد . به امید کسب مدال در المپیک 2016 .  

              

مطلب امروز روزنامه تماشا
طبقه بندی: اخبار تنیس روی میز، 

تاریخ : بیست و هشتم مرداد 91 | ساعت 13 و 24 دقیقه و 59 ثانیه | نویسنده : amir hossein abedini | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.