تبلیغات
انجمن پینگ پنگ رودان - عملکرد پینگ‌پنگ در المپیک لندن / موفقیت نوشاد راه عالمیان‌ها را هموار کرد
 

موفقیت نوشاد عالمیان در المپیک 2012 لندن باعث شد تا پینگ‌پنگ بازان جوان و نوجوان کشورمان در مسیر همواری قرار بگیرند .

سی‌امین دوره المپیک که در شهر لندن برگزار شد، جایی برای شگفتی ساز شدن پینگ پنگ ایران توسط 2 نماینده خود بود. نوشاد عالمیان و ندا شهسواری 2 بازیکنی بودند که در این مسابقات حضور داشتند و با نتایجی که کسب کردند تحسین همگان را برانگیختند.

نوشاد عالمیان که با اقتدار توانسته بود راهی المپیک شود، همان طور که انتظار می‌رفت، کار کرد. همه کارشناسان و اهالی پینگ پنگ این موضوع باور داشتند که او می‌تواند نخستین پیروزی تاریخ پینگ‌پنگ ایران در المپیک را کسب کند و خوشبختانه همین اتفاق افتاد.

او به دلیل رنکینگی (77) که در جهان داشت، دور مقدماتی را استراحت کرد و در دور اول کار خود را آغاز کرد و توانست حریف استرالیایی چینی‌الاصل را با قدرت مغلوب کند اما این تازه آغاز کار نابغه پینگ پنگ بود و او نشان داد که برای رسیدن به مراحل بالاتر فکر می‌کند.

تانگ‌پنگ دومین حریف نوشاد بود. بازیکنی که رده 31 جهان را در اختیار داشت، هیچ حرفی مقابل عالمیان نداشت و در پایان شکست را پذیرا شد. با این وجود نوشاد عالمیان در مسابقات مختلفی شرکت کرده بود، اما بازهم استرس در چهره او دیده می‌شد، چرا که وقتی 3 بر یک از حریفش پیش بود، کار را به تساوی کشاند و در نهایت 4 بر 3 پیروز شد.

تیمو بول آلمانی که رده 7 جهان در تسخیر اوست و تجربه فراوانی در مسابقات جهانی و المپیک دارد در مرحله یک شانزدهم برابر نوشاد عالمیان قرار گرفت. همان استرسی که عنوان شد در دیدار با این حریف آلمانی هم در وجود عالمیان مشخص بود و او نتوانست عملکرد همیشگی خود را داشته باشد و شگفتی سازی وی در این مرحله به پایان رسید.

 

نقش پدر و مربی کره‌ای در موفقیت‌های عالمیان

نتایج موفق عالمیان در المپیک حاصل 10 سال تلاش خود، مربیان، باشگاهش و فدراسیون بوده است. همان طور که خودش گفته است شخصیت جنگندگی و قهرمانی او از زمانی شکل گرفته است که مربی کره‌ای هدایت تیم ملی را برعهده داشت و با سخت‌گیری‌هایی که در کارش بود، توانست اعتماد به نفس را در او پرورش دهد. درست 10 سال پیش بود زمانی که او تنها 10، 11 سال داشت در اردوهای تیم ملی حضور یافت و در کنار مربی و بازیکنان کره‌ای به تمرین پرداخت.

رحمت عالمیان، پدر او هم که از پیشکسوتان این رشته است نقش اساسی را در رشد و پرورش وی داشته است. کار کردن در پارکینگ منزل آنقدر تاثیر زیادی در عالمیان گذاشته است که خودش انجا را به اردوهای اروپایی و تهران را ترجیح می‌دهد. نابغه‌ای که خودش عنوان می‌کند زمانی که بازیکنان به دلیل درگیری با فدراسیون از اردوهای تیم ملی قهر کرده بودند، تمرین بیش از 8 ساعت در روز در پارکینگ منزل‌شان در آن زمان کمک زیادی به او کرده است‌.

 

با موفقیت نوشاد، راه عالمیان‌ها هموارتر شد

رسیدن به رنکینگ 64 جهان در بزرگسالان و کسب رتبه 7 امیدهای جهان موفقیتی بسیار بزرگ برای او و پینگ پنگ ایران محسوب می‌شود. موفقیتی که تاکنون هیچ پینگ پنگ بازی در ایران به آن دست نیافته بود.

موفقیتی که باعت شد راه برای دیگر جوانان هموارتر شود و آنها نیز خودشان را باور کنند. قطعاً با برنامه‌ریزی حساب شده می‌توان 10 بازیکن دیگر مانند نوشاد عالمیان را معرفی کرد. استعدادیابی درست یکی از فاکتورهای اصلی برای رسیدن به موفقیت است و مطمئناً پینگ پنگ ایران نوشادهای زیادی دارد که باید کشف شده و بها داده شوند.

 

تجربه بزرگی که شهسواری کسب کرد

ندا شهسواری هم که به عنوان نخستین بانوی پینگ پنگ ایران توانسته بود جواز حضور درالمپیک را کسب کند، در این رقابت‌ها قرعه‌ای سخت به نامش خورد و باید مقابل قهرمان 5 دوره آفریقا و کسی که تجریه زیادی در المپیک داشت، بازی می‌کرد.

شهسواری با حضور خود در المپیک نشان داد که پینگ پنگ بانوان ایران هم در مسیر رشد قرار گرفته است و دیگر زنگ تفریح برای حریفان محسوب نمی‌شود. بازی بسیار خوب او مقابل حریف قدرتمند آفریقایی و شکست 4 بر 3 این موضوع را به خوبی ثابت کرد.

حضور حریفان تمرینی خارجی مناسب در ایران برای بانوان و اعزام به مسابقات بین‌المللی موضوعی است که تاثیر خود را نشان داد و در آینده نیز اگر همین روند ادامه داشته باشد و اگر از همین امروز برای المپیک 2016 برنامه ریزی صورت بگیرد، قطعا نتایج بهتری در انتظار پینگ‌پنگ ایران به خصوص در بخش بانوان خواهد بود.
طبقه بندی: اخبار تنیس روی میز، 

تاریخ : بیست و چهارم مرداد 91 | ساعت 15 و 00 دقیقه و 23 ثانیه | نویسنده : amir hossein abedini | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.