تبلیغات
انجمن پینگ پنگ رودان - اخبار المپیک ( 53 ) / آلمان با درخشش تیموبول به دومین مدال برنز دست یافت
 

مسابقه رده بندی تیمی المپیک 2012 لندن با در خشش تیموبول و برتری تیم آلمان به پایان رسید .

تیم های آلمان و هنگ کنگ برای کسب مدال برنز تیمی المپیک 2012 امروز در ورزشگاه اکسل لندن به مصاف یکدیگر رفتند . در این بازی حساس هنگ کنگی ها یک تغییر در ارنج خود داشتند و آن اینکه چیویان لیونگ بازیکن پن هلدر خود را در اولین بازی مقابل تیموبول به میدان فرستادند . ولی آلمان مثل دیدارهای قبلی در دو بازی انفرادی نخست خود از اوتچاروف و تیموبول استفاده کردند اما در بازی دونفره اوتچاروف را بجای تیموبول بهمراه استگر به زمین فرستادند .  

در دیدار رده بندی امید آلمانها به دو پیروزی تیموبول و یک برد اوتچاروف در بازیهای انفرادی بود که برای آنها محقق شد و موفق شدند  3 بر یک هنگ کنگ را شکست دهند تا یک برنز دیگر المپیک لندن را از آن خود کند .  

آلمان قبل از این دیدار مقابل تیم های سوئد و اتریش به پیروزی رسیده بود و در نیمه نهایی از چین شکست خورد و در مقابل هنگ کنگ نیز با پیروزی برابر برزیل و ژاپن و شکست از کره جنوبی به دیدار رده بندی رسیده بود .

بازی اول : تیموبول ( 3 ) چیویان لیونگ ( 0 ) ( 11 6 ، 11 3 ، 11 7 )

در این بازی تیموبول حاکم مطلق میدان بود . او با سرویس های کوتاه با پیچ های مختلف لیونگ هنگ کنگی که با شیوه پن هلدر بازی می کند را سردرگم کرد . تیموبول که برخلاف رقابت های انفرادی در پیکارهای تیمی سرحال تر نشان می داد موفق شد در سه گیم متوالی حریف خود را شکست دهد تا آلمان یک بر صفر از حریف آسیایی خود پیشی بگیرد .

 

بازی دوم : دیمیتری اوتچاروف ( 3 ) تانگ پنگ ( 1 ) ( 13 11 ، 11 13 ، 11 9 ، 11 9 )

گیم اول با برتری تانگ پنگ آغاز شد و تا امتیاز 10 7 این بازیکن پیش بود ولی با از دست دادن یک امتیاز تایم اوت برای او گرفته شد ولی این تایم اوت موثر نبود و در نهایت اوتچاروف موفق شد 13 11 این گیم را بسود خود تمام کند . اما در گیم دوم اوتچاروف بود که 10 9 و 11 10 از حریف خود پیش افتاد و تنها یک امتیاز می خواست تا این گیم را هم به نام خود ثبت کند که اینچنین نشد و تانگ پنگ 13 11 به برتری رسید . گیم سوم اما بازهم تنگ پنگ 9 7 پیش افتاد ولی اوتچاروف بود که 11 9 به پیروزی رسید و در گیم چهارم نیز ستاره آلمان موفق شد 11 9 برنده شود تا در نهایت اوتچاروف در 31 دقیقه به پیروزی 3 بر یک در این بازی دست یابد و آلمان را 2 بر صفر جلو بیاندازد .  

بازی سوم / دونفره : اوتچاروف و باستین استگر ( 1 ) لیونگ و جیانگ تیانی ( 3 ) ( 10 12 ، 8 11 ، 4 11 )

تیانی و لیونگ تیم دونفره هنگ کنگ که در چند مسابقه قبل باهم به میدان می رفتند هماهنگ تر بودند و موفق شدند 10 6 در گیم نخست از حریف خود پیشی بگیرند ولی تیم آلمان با ضربات خوب فورهند استگر بازی را در امتیاز 10 مساوی کرد ولی دو ضربه فورهند اشتباه از اوتچاروف گیم را 12 10 تقدیم هنگ کنگی ها کرد . برتری و هماهنگی هنگ کنگی ها در دو گیم بعدی نیز محرز بود و آنها موفق شدند 11 8 و 11 4 مقابل آلمان ها در 18 دقیقه به برتری برسند .

 

بازی چهارم : تیموبول (  )  جیانگ تیانی (  ) ( 9 11 ، 11 5 ، 11 9 ،  

بازی تیموبول و جیانگ تیانی مسابقه سرنوشت هر دو تیم بود چرا که پیروزی هنگ کنگی ها در این بازی احتمال برد آنها و کسب مدال برنز را افزایش می داد . گیم نخست با برتری تیانی آغاز شد و 5 بر 2 از تیموبول پیش افتاد ولی ستاره آلمان ها با لوپ های بکهند و زدن تاپ اسپین های فورهند نتیجه را 6 6 کرد اما این تیانی بود در نهایت 11 9 گیم را بنام خود ثبت کرد . گیم دوم نیز همانند گیم اول با برتری جیانگ تیانی آغاز شد و 5 بر 3 پیش افتاد ولی از اینجا بود که موتور تیموبول بکار افتاد و حتی یک امتیاز دیگر هم به حریفش نداد و در پایان 11 5 این گیم را برد . اما می توان گیم های سوم و چهارم این مسابقه را عجیب ترین گیم های المپیک 2012 دانست . جیانگ تیانی در گیم سوم 8 5 پیش بود و 11 9 باخت و این بازیکن در گیم چهارم نیز 8 3 جلو بود و در نهایت 11 9 گیم را واگذار کرد تا مدال برنز به آلمان برسد و تیمو بول موفق شود هر دو بازی انفرادی خود را با پیروزی پشت سر بگذارد و سهم اصلی را در پیروزی کشورش ایفاد کند .

مسابقه فینال بین تیم های چین و کره جنوبی ساعت 19 به وقت ایران آغاز می شود .  
طبقه بندی: اخبار تنیس روی میز، 

تاریخ : نوزدهم مرداد 91 | ساعت 09 و 33 دقیقه و 35 ثانیه | نویسنده : amir hossein abedini | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.